Викладач LSE
Скотт Харланд
Чи знаєте ви, як в багатьох неангломовних країнах транслюють мультфільми по телебаченню? В оригіналі, без дубляжу! Так, дітям, які ще навіть не вміють розмовляти, показують мультики англійською. Малюки мають цю надзвичайну силу - найлегше і найшвидше здобувати знання, тому що не знають, звідки береться мова і можуть спілкуватися без слів. Розуміючи контекст та значення, вони засвоюють слова з мультиків.
І хоча ви вже не дитина, скористайтеся цією дитячою мудрістю! Якщо хочете швидше вивчити англійську, дивіться англомовні фільми в оригіналі. Таким чином ви будете вчити нову лексику та чути акценти з різних частин світу, де англійська є офіційною мовою. На старті спробуйте дивитися із субтитрами.
Для перегляду фільмів та серіалів потрібно мати вільний час, який іноді буває важко знайти. Однак є рішення, яке можна використовувати практично в будь-який час. Ви можете слухати англомовне радіо та/або подкасти. Їхня перевага в тому, що за допомогою, наприклад, смартфону, ви можете робити це будь-де. З мобільним інтернетом у вас є доступ до радіостанцій з усього світу – від типово музичних, де мало говорять, до типово інформаційних з великими розмовними блоками.
В інтернеті ви також знайдете багато різноманітних подкастів на цікаві теми згідно з вашими інтересами. Завдяки цьому ви зможете вивчати англійську в машині, наприклад, по дорозі на роботу, в магазин або коли стоїте в заторі. Замість того, щоб нервувати, ви будете вчитися. Якщо у вас немає автомобіля, достатньо навушників, і ви можете слухати подкасти в автобусі, не дратуючи нікого навкруги. Ви також можете вчити англійську під час ранкової пробіжки або катання на велосипеді.
У той час як прослуховування радіо вимагає певного рівня мовних знань, який дозволить розуміти повідомлення в ефірі, особливо під час інформаційних програм, для яких характерна швидка вимова та специфічна лексика, подкасти є чудовим рішенням для людей на будь-якому етапі вивчення англійської. Ви можете знайти записи на будь-яку тему - спорт, новини, політика, мода та багато інших. Вам буде легше концентруватися, ідентифікувати певні фрази та заглиблюватися в контекст, коли ви слухатимете подкасти популярних авторів на теми, які вас дійсно цікавлять. Якщо чогось не зрозумієте, ви скористаєтеся словником, тому що захочете знати більше на вподобану тему (але словник вам скоріш за все не знадобиться, тому що зазвичай подкасти йдуть разом з тестами для перевірки почутого).
Подкасти можуть мати різний формат - дискусії та бесіди двох і більше людей, монологи, лекції. Існують також спеціалізовані подкасти для вивчення англійської мови, записані для початківців або середнього рівня. В них висловлюються простою мовою, використовують найуживанішу лексику, говорять повільно, чітко вимовляючи слова. Ви навіть можете знайти подкасти для дітей.
Ймовірно, ви вже запитуєте себе «що ж слухати». Маємо кілька порад. Якщо вам подобається британський акцент, і у вас принаймні середній рівень, спробуйте BBC Learning English. Це просто скарбниця подкастів для всіх! Слухайте на сайті або завантажте із Google Store/App Store безкоштовний застосунок на телефон.
Одна з переваг ресурсу - наявність коротких кількахвилинних записів, для яких завжди знайдеться час. Застосунок щодня надсилає інформацію та нагадування про новий запис, тож ви не забудете про щоденну дозу новин англійською.
Подкасти доступні як у відео-, так і виключно аудіоформаті, який завжди супроводжується текстом. Вони подаються у супроводі квізів - завдань для перевірки розуміння того, що ви прослухали.
BBC Learning English також має дитячий розділ з подкастами у форматі мультфільмів.
Подібні варіанти можна знайти на Podcasts in English. Це також клондайк подкастів, розділених згідно з мовними рівнями від A1 до B1, які супроводжуються тестами та завданнями. Записи доступні для прослуховування на сайті.
Ще один ресурс - English Learning for Curious Minds. Він класний тим, що кожного тижня там з'являються подкасти на різні теми. Вартий уваги початківців або людей з середнім рівнем, оскільки розміщує записи з повільною вимовою, а не з тією, яка буває в спонтанних розмовах. Ресурс доступний на платформах Spotify, Google Podcasts або Apple Podcasts.
Віддаєте перевагу американській англійській? Вашій увазі - Voice of America Learning English, ресурс з добірками інформаційних подкастів для рівнів від середнього до просунутого. Він має формат щотижневої програми новин, яка транслює наукові, історичні, пізнавальні подкасти та випуски про ідіоми американської англійської. Усі записи ведуться з уповільненою вимовою. Всі вони сегментовані та супроводжуються музикою та звуковими ефектами. Завантажуйте з Google Store, App Store або вебсайту.
А є щось для дітей? Звісно, What If World! Насправді дорослим теж сподобається. Тут повно подкастів із відповідями на цікаві запитання типу: «А що, якби хмари робили із солодкої вати?» Кожен епізод-відповідь триває приблизно 20 хвилин і обертається навколо заданої теми. Це гарний спосіб одночасно навчати дітей, наприклад, природознавству та англійській. Подкасти смішними голосами на незвичні теми точно сподобаються дітям і підліткам з середнім рівнем.
The Past & The Curious - тут знайдете записи для дітей (і не тільки!) на теми, пов’язані з історією. Але не тією, що в школі. Серед тем подкастів - деякі факти з життя Аль Капоне або виникнення відеоігор.
Для початківців ми рекомендуємо Learn English Podcast. Платформа публікує подкасти-розмови на типові буденні теми та розрахована на тих, хто має рівень А1-В1. Кожен епізод супроводжується текстом та вправами для перевірки, чи зрозуміли ви його. Ресурс можна завантажити на телефон.
Як ми вже згадували, є велика кількість тематичних ресурсів, які пропонують подкасти для вивчення англійської. Наприклад, Business English Pod - бізнес-подкасти, які допоможуть покращити англійську для ділових цілей.
Прослуховуючи подкасти, варто використовувати якомога більше різних платформ. По-перше, щоб слухати записи на різні теми, а по-друге, щоб звикнути до різних наголосів (в американській або британській англійській) та вимов, розуміти всі значення окремих слів.
Адже в житті так важко передбачити, з ким саме нам доведеться розмовляти англійською!
Recommended course on the topic
117
0
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 October 2024
379
1
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
LSE teacher
Iryna Vozna
30 September 2024
923
1
Різниця між British English та American English
Викладач LSE
Скотт Харланд
19 September 2024
441
0
Прийменники в англійській мові: правила використання
Викладач LSE
Валерія Глотова
10 September 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.