Викладач LSE
Скотт Харланд
Зараз майже всі в Україні вивчають англійську мову, в школі, університеті, на курсах. Тож у кожного є друзі, які можуть розмовляти англійською і воліють вдосконалити її та підтягнути розмовну англійську. Домовтеся прогулятися містом або зустрітися в кафе і говоріть лише англійською, наприклад, 30 хвилин. Можна вести звичайну розмову про навчання, роботу, фільми, спільних друзів. Обговорюйте будь-що, але є єдина умова – робіть це англійською. Після 30 хвилин можна перейти на українську.
Далі до наступних порад як прокачати розмовну англійську.
Так, це ще один лайфхак як самостійно підтягнути розмовну англійську. Не тільки божевільні люди розмовляють самі з собою;) Встаньте перед дзеркалом і задайте собі запитання, а потім дайте відповідь. Інша річ, яку ви можете зробити, це коментувати те, що ви робите щодня. «Зараз я йду до вітальні. Я бачу свого тата. Він виглядає розслабленим. Він дивиться телевізор..." Таким же чином можна описати, як ви готуєте обід: «Спочатку розбиваємо яйця, потім перемішуємо їх виделкою і кладемо в каструлю…».
Якщо вам здається дивним розмовляти з самим собою, спробуйте писати. Візьміть блокнот або зошит і робіть у ньому нотатки щодня. Пишіть про те, що ви робили сьогодні, що відчували, про що думали й мріяли. Записування думок англійською не тільки покращить ваше письмо, але й допоможе вам легше говорити.
Багато моїх студентів-підлітків в LSE звучать дуже природно і мають багатий словниковий запас, тому що грають в онлайн-ігри англійською. Ви можете грати в Minecraft, або Fortnight, або DOTA. Спілкуйтеся з іншими гравцями та переглядайте інструкції англійською мовою, щоб підтягнути розмовну англійську. Якщо вам подобається грати в Farmville або Hayday, Animal Crossing або Candy Crush, оберіть англійську мову, щоб думати англійською під час гри.
Ви часто спілкуєтеся з друзями у Viber або Instagram? Друкуйте англійською! Якщо ви швидко набиратимете відповіді своїм друзям англійською, ви залучите ті ж частини мозку, що й під час розмови, а отже - ви зробите внесок й у розвиток розмовної англійської. Це допоможе вам говорити вільніше і швидше. Попросіть друга, який також вивчає мову, іноді спілкуватися з вами лише англійською. Зробіть «день англійської мови». Щонеділі або щовівторка, або у будь-який зручний для вас день.
Це дуже корисно, якщо ви готуєтеся до таких іспитів, як IELTS або Cambridge First. Ви берете запитання IELTS Speaking Part 2 або фотографію з Part 2 Cambridge First, а потім записуєте свої відповіді. Це також корисно для всіх, хто хоче покращити своє мовлення. Підготуйте коротку розповідь на будь-яку тему. Наприклад, «як я провів відпустку» або «останній раз, коли я був злим/злою». Запишіть себе на телефон, а потім прослухайте. Як це було? Які помилки помітили? Чи можете ви зробити це краще? Можете. Запишіть ще раз і переконайтесь.
Зараз про те, як тренувати розмовну англійську за допомогою англомовних відео. На Youtube є багато коротких цікавих відео. Оберіть щось для себе, слухайте та копіюйте спікерів – так ви покращите свою вимову. Деякі вебсайти пропонують відео із субтитрами, які можна читати під час прослуховування. Наприклад, English Central, містить короткі тематичні відеоролики від різних відомих спікерів. Ви можете слухати та читати, а потім записувати себе, і вебсайт надасть вам відгук. Ted Talks також мають субтитри до виступів, тож ви можете слухати та читати, а потім копіювати доповідача.
Іноді, читаючи іноземною мовою, ми розуміємо значення слова, але не знаємо, як його сказати. Наприклад, поруч із моєю квартирою є стоматолог, тому я можу прочитати слово Стоматолог. Проте минулого тижня мені зателефонував водій доставки Bolt Food і сказав, що він біля стоматолога, українською мовою, але я не зрозумів, бо не знаю, як це слово звучить. Я ніколи раніше не промовляв це слово. Якщо ж ми читаємо вголос, бачимо, як пишеться слово і думаємо про те, як воно звучить. Онлайн-словники тепер також можуть вимовити це слово за нас. На вебсайті Youglish є кліпи багатьох ораторів із Youtube, які вимовляють одне й те саме слово, тож ви можете почути, чим відрізняються британська англійська, американська англійська, австралійська англійська тощо.
Ви любите співати? Чому б не поспівати англійських пісень? Ви чуєте, як співаки вимовляють слова та фрази, - це допоможе покращити й вашу вимову. Сайт Lyricstraining містить багато популярних музичних відео з інтерактивними завданнями. Слухайте і заповнюйте пропущені слова. Якщо ви не чуєте/розумієте його, продовжуйте слухати, доки не почуєте потрібне слово.
Звичайно, ще один хороший спосіб покращити своє мовлення – це приєднатися до розмовного клубу. На розмовних курсах у Лондонській школі англійської мови у вас буде можливість не лише говорити англійською зі своїми одногрупниками, але й отримувати відгуки від кваліфікаційних викладачів. Ми точно знаємо як підтягнути розмовну англійську та допоможемо це зробити вам:)
На наших курсах 21st Century Speaking Skills ви братимете участь у виконанні корисних і цікавих завдань. Практикуватимете різні ораторські навички: як висловити свою думку, погоджуватися та не погоджуватися зі співрозмовником, відстоювати свою точку зору тощо. На наших курсах Press Play: English through Film ви переглядатимете короткі відеоролики з Youtube і BBC, вивчатимете нову лексику та виконуватимете завдання та проєкти на основі переглянутого матеріалу. Це прості й веселі способи розвинути свої навички мовлення, тож чому б не спробувати?
Рекомендований курс на тему
148
2
5 фільмів до Різдва: створюємо святковий настрій, тренуємо англійську!
Контент-менеджер LSE
Дарина Коновалова
10 грудня 2024
196
0
Батьківський вибір: як навчати дитину англійської - у групі чи індивідуально
Викладач LSE
Наталя Савченко
19 листопада 2024
356
1
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 жовтня 2024
771
2
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
Викладач LSE
Ірина Возна
30 вересня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.