Викладач LSE
Юлія Кулина
Його володарі винятково опанували мову і відрізняються від носіїв лише тим, що не народилися носіями. Вимова, швидкість та звʼязність мовлення, лексичний склад, виразність на рівні С2 відповідає рівню носіїв.
Виходить, що досягнувши рівня C2, ти вже забрався на пік вивчення англійської?
І так, і ні. Так, якщо після підтвердження proficiency володар без обмежень веде своє повсякденне та професійне життя англійською мовою. Ні, якщо англійська мова не пішла далі мовного сертифіката.
Як опанувати рівень C2 та не втратити його, які знання ви матимете на цьому рівні та як отримати більше – про це далі в нашій статті ⬇️
«I’m fluent in English» - так кажуть ті, хто має C2?
Так, але не лише вони. Володарі B2 та C1 теж мають право таке казати. Тож коли насправді починається те «вільно володію»? Про це досить детально розповідає CEFR, Загальноєвропейська система оцінки мовних здібностей.
Ми з вами знаємо, що згідно з CEFR є 6 рівнів володіння іноземною мовою, від A1 до C2. Кожний із них передбачає набір відповідних мовних здібностей та навичок, а вміння легко та спонтанно спілкуватися на різні теми ділять одразу три рівні: B2, C1, C2. Різниця лише у співвідношенні словникового запасу, яким оперують володарі зазначених рівнів:
Погляньмо детальніше, що ще вирізняє С2 з-поміж інших рівнів.
Отже, згідно із шкалою мовних рівнів, C2 є найвищим, тому його ще називають «mastery». Якщо торт - це всі інші рівні, то С2 - вишня на ньому. Її володар має беззаперечну впевненість та абсолютний контроль над мовою. Йому так само зручно говорити на будь-які теми англійською, як і рідною мовою. Причому у будь-якому середовищі - академічному, професійному, повсякденному.
Той, хто отримує вишеньку, з легкістю:
Людина, яка стоїть на вершині вивчення англійської мови, має досконалий набір мовленнєвих навичок, тому здатна жонглювати мовою незалежно від контекстів. Якщо детально розглянути її досягнення згідно з навичками, то це виглядатиме так 👇
Читання
1) Розуміння складних текстів
2) Інтерпретація та аналіз
Письмо
1) Різні стилі письма:
2) Аргументація та структура:
3) Коректність та точність:
Аудіювання
1) Розуміння різних акцентів і діалектів:
2) Слухання в різних контекстах:
3) Аналіз
Говоріння
1) Вільне та точне висловлювання:
2) Аргументація та переконання:
3) Соціокультурна компетентність:
По-перше, це залежить від кількості часу, який ви приділили опануванню мови, та рівня, з якого ви почали вдосконалення знань. Наприклад, щоб дійти до цього рівня з нуля, знадобиться щонайменше 660 годин якісних занять англійською з професійними викладачами. І це має бути насичена комплексна програма на базі сучасних навчальних ресурсів. Якщо говорити про час опанування С2 після підтвердженого С1, то це приблизно 130 навчальних годин.
По-друге, неофіційним супершвидким методом перевірки наявності proficiency можна назвати невеличку вікторину з питань:
Якщо ви можете відповісти впевнене "так" на всі зазначені запитання, вітаємо, скоріш за все у вас C2.
Проте навіщо гадати, якщо сьогодні існує безліч методів перевірки та офіційного підтвердження мовного рівня. 👌
Для підтвердження рівня C2 існують наступні престижні міжнародні іспити:
Ключ до C2 лежить через повну інтеграцію англійської мови у своє життя. Потрібне щоденне спілкування з носіями. В ідеалі - з носіями різної англійської: британської, американської, індійської, австралійської, новозеландської. Так ви значно пришвидшите шлях до омріяного C2 і більше з тим - зможете його підтримувати на належному рівні.
Основне завдання того, хто от-от опанує рівень С2 - не думати про розмову англійською заздалегідь, не мати змоги готуватися до неї та перекладати подумки. Для цього потрібно якомога частіше (=щоденно) виходити за межі своєї зони комфорту в ситуації, в яких мова потрібна спонтанно. Це можуть бути живі публічні виступи, інтервʼю, дебати і навіть побачення.
Одним із способів забезпечити своє повсякденне життя високою концентрацією англійської є переїзд до англомовної країни. Варто помістити себе в такі умови, в яких просто неможливо користуватися своєю рідною мовою.
Однак якщо ви шукаєте менш радикальний вихід, чому б не запланувати регулярні заняття з тічером-носієм та попіклуватися про щільний графік практик.
Пам'ятайте про ще одну перевагу: з С2 перед вами відкриті будь-які матеріали та ресурси англійською. Вибір обмежений лише вашими особистими уподобаннями. Ми ж надаємо рекомендації, які можуть вас зацікавити 🙌
Читання. Книги
Словниковий запас, вимова, аудіювання. Фільми
Говоріння, словниковий запас. Telegram-боти та канали
Жарти, меми, фрагменти з фільмів з різноманітними фразами англійською та прихованим перекладом на українську.
Канал про англійську від британця Джона. Рубрики "Johncast", "quicktip" та "newslesson" за матеріалами газети The Gardian представляють багато розмовних відео та аудіо, практичні тести та тематичні подкасти.
Бот, який щодня рандомно дає англійське слово чи вираз, пояснює його значення та супроводжує прикладами вживання.
Канал Лондонської школи англійської мови. Англомовні квізи, меми, підбірки корисної лексики з коментарями наших викладачів - носіїв мови.
Опанування рівня C2 - це амбітна, але реальна мета, досягнення якої відкриває багато можливостей як у професійному, так і в особистому житті. Керуйтеся нашими порадами та використовуйте всі можливі ресурси для невпинної практики, щоб тримати цей рівень під контролем 😎
Рекомендований курс на тему
212
2
5 фільмів до Різдва: створюємо святковий настрій, тренуємо англійську!
Контент-менеджер LSE
Дарина Коновалова
10 грудня 2024
249
0
Батьківський вибір: як навчати дитину англійської - у групі чи індивідуально
Викладач LSE
Наталя Савченко
19 листопада 2024
887
2
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
Викладач LSE
Ірина Возна
30 вересня 2024
2252
1
Різниця між British English та American English
Викладач LSE
Скотт Харланд
19 вересня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.