Викладач LSE
Ірина Возна
Незалежно від того, чи це формальні зустрічі, неформальні короткі діалоги чи спілкування з дітьми або найближчими друзями, вміння правильно привітатися англійською мовою є базовою навичкою. Не лише мовленнєвою, а й соціальною 😉
Носії мови, американці та англійці зокрема, шанобливо ставляться до гарних манер й завжди підкреслять їх для себе в бесіді зі співрозмовником. В Англії навіть можуть не помітити, в чому ви вдягнені чи взуті, але неодмінно звернуть увагу на те, як ви привіталися.
Тож, пропонуємо згадати різні типи привітань англійською та подивитися на ситуації, в яких їх можна доцільно використати.
Формальними називають привітання в офіційному контексті. Ділова зустріч, партнерський івент, співбесіда - це ті обставини, коли "як справи" не підійде.
Звучати професійно, демонструючи повагу до соціальних норм та співрозмовника можна за допомогою таких слів та виразів:
Example:
Good afternoon. I hope your day is going smoothly.
Продемонструвати ввічливість і теплоту, справити позитивне враження на того, з ким ви давно не бачились можна за допомогою:
Example:
It’s a pleasure to reconnect after such a long time. I’ve missed our discussions and your valuable insights.
У повсякденному спілкуванні з друзями, гарними знайомими та колегами ми звикли вітатися словами "що нового" чи "ну, як ти". Навіть просте "привіт" трансформується у "привітулі", а "добрий день" скорочується до "добрий". Все тому, що у неформальному оточенні це - норма.
Неофіційно привітатися у розслабленій дружній манері допоможуть фрази:
Example:
Howdy! How have you been keeping?
Коли ви зустрічаєте друзів або знайомих після тривалої перерви, можна сказати:
Example:
Wow, it's been forever! What's new with you? Any exciting news to share?
В будь-якій точці світу, привітання для дітей має бути максимально простим та дружнім. З огляду на вік - зрозумілими та веселими. Не виключення - пестливі звернення та зменшувальні форми:
Діти, які захоплюються героями мультфільмів чи коміксів, будуть раді почути на свою адресу звернення через згадування імен цих героїв. Такі привітання допоможуть створити дружню атмосферу і створити позитивний настрій у дітей:
Спілкуючись з найближчими людьми, ми можемо бути максимально відкритими та щирими. І вітання зазвичай відображають це. Висловити тепло та підкреслити близькість стосунків допоможуть вирази:
Спілкування з найближчими друзями або членами родини може базуватися на сленгу. За умови, що це прийнятно в певному колі. Сленгове привітання може бути таким:
Скорочені Morning! Evening! Afternoon! (Ранок! День! Вечір!) теж гарно залітають, створюючи достатньо затишну атмосферу.
Коли є потреба у ситуативних вітаннях? Правильно, тоді, коли до них не готувалися - вони відбулися зненацька. Швидко побажати гарного дня або встановити контакт без зайвої формальності допоможуть наступні фрази:
Ці варіанти є універсальними і можуть використовуватися в будь-якій ситуації, незалежно від того, наскільки ви добре знаєте співрозмовника.
Уявіть, ви - в англомовній країні, потрапляєте на захід, де тільки іноземці. Вам потрібно завести легкий діалог, невимушено встановити контакт з гостями або навіть потоваришувати (чому б ні?). Одним словом, завести або підтримати Small Talk.
Після привітання, про які ми вже розповіли (просто оберіть групу відповідно до обставин) можна перейти до обговорення нейтральних тем, які не вимагають глибоких знань або особистої інформації. Ось кілька популярних тем і типові фрази для кожної з них 👇
Погода
Робота
Дозвілля
Можна ще почати невеличку розмову про подорожі або актуальні НЕполітичні події. Важливо пам'ятати, що основна мета Small Talk – це встановлення контакту і створення комфортної атмосфери для обох сторін.
Здається, що ми з вами згадали привітання на всі випадки життя. 🙃
Від формальних ситуацій до дружніх бесід, від спілкування з дітьми до привітань з buddy - правильний вибір привітання може зробити ваше спілкування більш ефективним та приємним. Сподіваємося, що згадані фрази та приклади допоможуть вам легко орієнтуватися в різних ситуаціях і залишати гарне враження про себе.🙌
96
1
5 фільмів до Різдва: створюємо святковий настрій, тренуємо англійську!
Контент-менеджер LSE
Дарина Коновалова
10 грудня 2024
182
0
Батьківський вибір: як навчати дитину англійської - у групі чи індивідуально
Викладач LSE
Наталя Савченко
19 листопада 2024
329
1
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 жовтня 2024
723
2
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
Викладач LSE
Ірина Возна
30 вересня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.