Викладач LSE
Валерія Глотова
Вони подаються в англійській мові доволі просто, але мають величезне значення для правильної вимови та правопису. Саме тому нехтувати їх засвоєнням не слід. Розглянемо цю частину мовлення детальніше в нашій статті.
Кілька слів про прийменники: чому вони такі важливі?
Прийменники в англійській мові відіграють важливу роль у створенні ясності та точності в комунікації. Вони визначають взаємозв'язки між об'єктами, місцями, часами та іншими елементами речення, пов’язуючи між собою іменники, прикметники, дієслова.
Без правильного використання прийменників складно висловити свої думки чітко та зрозуміло. Вони допомагають нам розуміти, де що знаходиться, коли подія відбувається, скільки вона триває, чому відбувається та які є для неї причини чи обставини.
Прийменники поділяються на кілька видів залежно від їх функцій та значень. Основні класифікації включають просторові, часові та причинні прийменники.
Просторові прийменники вказують на місце розташування об'єктів або напрямок руху. Список найпоширеніших: "at", "in", "on", "under", "behind", "between" і "among". Наприклад:
The cat is on the table. Цей кіт на столі.
I found my glasses under the bed. Я знайшов свої окуляри під ліжком.
Ці прийменники вказують на час події, її тривалість або вказують на період, коли вона відбулась чи відбудеться. Для цього застосовуються прийменники "at", "on", "in", "during", "for", "since". Наприклад:
We will meet at 6 pm. Ми зустрінемося о 6 вечора.
We will meet in May. Ми зустрінемося у травні.
He fell asleep during the movie. Він заснув під час фільму.
Ці прийменники вказують на причину або мету події. Список найбільш вживаних: "because of", "due to", "owing to", "on account of", "over to". Приклади вживання:
She wept over her loss. Вона заплакала через свою втрату.
The delay was due to bad weather conditions. Затримка була внаслідок поганих погодних умов
Залежно від способу утворення, прийменники можна класифікувати за наступними категоріями:
Поділ цих частин мови за структурою розширює можливості мовлення та дозволяють точніше й виразніше відображати зв’язки між об'єктами та ідеями.
Вивчати прийменники в англійській мові на прикладі української не варто. В англійській та українській вони мають різні функції та ролі для формування зв’язків між словами та ідеями. В українській мові використовується система відмінювання слів, що відповідає за їх роль у реченні та взаємозв'язок між ними. При цьому прийменники в українській мові можуть змінюватися за відмінками, числами та родами.
В англійській мові прийменники використовуються для формування просторових, часових, причинних та інших зв’язків між об'єктами та подіями у реченні. Вони не відмінюються та залишаються незмінними незалежно від контексту чи ролі в реченні. Використовуються за допомогою структурних патернів та типових сталих правил вживання.
Щоб добре орієнтуватись у використанні прийменників в англійській, потрібно:
Сподіваємося, ці поради допомогли вам краще зрозуміти правила вживання прикметників в англійській мові. Бажаєте вдосконалити свої знання? Реєструйтеся на онлайн або офлайн-курси англійської в London School of English! Наша міжнародна команда викладачів чекає на вас👋
64
1
Як покращити сприйняття англійської на слух: гайд з порад та технік
Викладач LSE
Ірина Возна
15 січня 2025
261
2
5 фільмів до Різдва: створюємо святковий настрій, тренуємо англійську!
Контент-менеджер LSE
Дарина Коновалова
10 грудня 2024
286
0
Батьківський вибір: як навчати дитину англійської - у групі чи індивідуально
Викладач LSE
Наталя Савченко
19 листопада 2024
464
1
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 жовтня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.