Контент-менеджер LSE
Олена Ланова
Всі, хто знайомий з комунікативним підходом у викладанні англійської мови, скажуть вам, що заучування - це неефективний спосіб опанування мови. Крім цього, заучувати тексти без аналізу та творчої складової - непрактичний та нецікавий процес. Отже, питання чи потрібно вчити тексти англійською залишається відкритим. Але не забуваймо - в процесі вивчення мови важлива гнучкість! Отже, ми б не відхрещувалися від вивчення текстів напамʼять, натомість використовували б його в обмежених випадках. Розгляньмо, в яких?
Гарантуємо, що ви маєте щонайменше одну причину вчити тексти англійською зараз або в майбутньому. Обирайте свою 😉👇
💭 "Якщо в мене C1, мені не потрібно вчити текст презентації чи доповіді!"
Так, але ЛИШЕ за умови постійної активної практики спілкування в мовному середовищі. Іншими словами, якщо ви не живете в англомовній країні та говорите англійською лише на заняттях в мовній школі чи у розмовних клубах, у заучуванні є сенс. Лише вивчений напам’ять текст позбавить вас необхідності внутрішнього перекладу та підбору слів.
Відверто кажучи, навіть викладачі з рівнем C1 та C2 не спілкуються у повсякденному житті виключно словами цього рівня. Часто в таких словах немає потреби, рівно як і в специфічній лексиці, яка може бути у тексті докладу. Контекст, як завжди, головний.
Отже, ми вже зрозуміли навіщо вчити тексти англійською, тепер розглянемо докладніше процеси та техніки запам'ятовування.
Коротко про здібності памʼяті👇
Процес запамʼятовування базується на утворенні та закріпленні тимчасових нервових звʼязків. Основні його етапи такі:
Швидкість запамʼятовування інформації - це відносний показник, який значно залежить від когнітивних здібностей людини. Проте важливою умовою швидкого запамʼятовування для всіх є мотив. Усвідомлення завдання та мети вивчення стає паливом для вольового зусилля, запускаючи процес запамʼятовування.
Памʼятаєте, вище ми писали про те, коли саме мозок наділяє важливістю інформацію, яка надходить? Тоді, коли ми багаторазово її повторюємо. Але тут є нюанс - важливо робити це не механічно, а свідомо, організовано залучати розумову діяльність. Важлива не бездумна кількість повторень, а якість! Чим більше часу та зусиль ви приділяєте вивченню та повторенню інформації, тим сильнішими стають нейронні зв'язки і тим краще ви зможете її запам'ятати.
Ми запитали у наших тічерів, як швидко вивчити англійський текст, і вони відповіли, що потрібні справжні трюки роботи з памʼяттю. Англійська, ти така... магічна! 😍
Найцікавіші трюки, повʼязані з мнемотехніками, або як вчити тексти англійською👇
Як бачите, вчити тексти англійською не так вже й важко. Найважливіше - знайти метод, який найкраще підходить саме вам, і практикувати його частіше. Якщо вам доведеться вчити текст напамʼять, концентруйтеся на користі цього заняття. Зрештою ви покращите мовну памʼять, засвоїте або прокачаєте вже забуту лексику, попрактикуєте зайвий раз говоріння та читання.
Discover the power of unlocking a world of knowledge through the art of memorizing texts in English 🤗
117
0
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 жовтня 2024
375
1
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
Викладач LSE
Ірина Возна
30 вересня 2024
914
1
Різниця між British English та American English
Викладач LSE
Скотт Харланд
19 вересня 2024
441
0
Прийменники в англійській мові: правила використання
Викладач LSE
Валерія Глотова
10 вересня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.