Викладач LSE
Євгенія Добролежа
Скільки нас таких, хто хоча б один раз чув або казав подібне?
Це класична історія для всіх, хто вчить англійську поза мовним середовищем. І називається ця історія "мовний барʼєр". До болю банально, але це він, і він може бути присутнім навіть у того, хто давно досконало вивчив граматику. Чому так?
Тому що говоріння іноземною мовою - це вміння, яке потрібно розвивати. Це як гра в баскетбол - можна круто орієнтуватися в правилах, переглянути сотні матчів, та не грати, тому що немає навичок та досвіду гри. Але ж спробувати себе в ролі гравця ніхто не забороняє 😉 Один раз, другий, а далі хоч щодня!
Про те, як долати барʼєр, а також про ефективні практичні стратегії розвитку говоріння в цій статті.
Але спочатку, давайте розберемось, чому буває важко заговорити англійською 👇
Отже, найшвидший метод - опинитися у середовищі, де всі говорять англійською. Де потрібно замовляти каву, купувати квіти, орендовувати житло, замовляти клінінг і навіть сперечатися англійською. Це найшвидший і найдієвіший спосіб розговоритися, але найскладніший для багатьох.
Більш доступними є:
Стікери для нагадування. Розмістіть наліпки зі словами на предметах або в місцях, які ви часто бачите у вашому повсякденному житті - холодильник, шафка, дзеркало. Такі постійні візуальні нагадування тренують зорову памʼять та слугують ще однією можливістю інтегрувати іноземні слова у повсякденне життя.
Мовні картки. Вивчення лексики через картки призводить не тільки до розширення словникового резерву, а й до розвитку швидкості реакцій, яку ми згадували серед причин невміння говорити. Картки вчать мозок швидко перемикатися з однієї мови на іншу. Формулюйте цілі речення з поданих слів спочатку однією мовою, потім іншою.
>>>Підбірки мовних карток в інтернет-магазині англомовної літератури Dinternal
Скоромовки. Старі добрі "she sells seashells by the seashore" добряче тренують артикуляцію, вимову та мовну й слухову памʼять. Введіть у своє навчання повторення скоромовок і розвивайте швидкість, відчуття ритму мови та впевненість у собі. Це вірний і надійний шлях до подолання мовного барʼєра.
ШІ. Використовуйте нейромережі для практики говоріння. Попросіть ChatGPT підготувати для вас список запитань для уявного job interview на посаду проджект-менеджера або smm. Give me a list of questions interviewers will ask me during the job interview for ___. Відповідайте на запропоновані запитання, ніби ви на реальній співбесіді. Чат можна також попросити створити короткий quiz: make a short quiz that helps me to learn new words on the topic "my hobby". Складайте із запропонованими словами речення та записуйте себе на відео, щоб потім відстежити помилки.
Мовні додатки. А саме ті, в які інтегровані технології розпізнавання мови - такі надають автоматичний відгук про розмовну англійську студента. Наприклад, Mondly (в преміальній підписці є симулятор бесід з віртуальними мовцями), Busuu (флеш картки та записи діалогів), Hello English (є опція оплати відеоуроку із репетитором), Tandem (опція спілкування з носіями), Babbel (має функцію розпізнавання мови, яка визначає голос і допомагає поліпшити вимову), Rocket Languages (є опція перевірки вимови за допомогою аудіозаписів тисяч корисних слів і фраз для носія мови) та інші. Приділяйте щодня принаймні від 10 хвилин роботі з мовними додатками.
Якщо ви тільки розпочинаєте свій шлях в англійській, ці "стартові" техніки стануть у пригоді:
1. Спілкуйтеся короткими фразами із 4-6 слів. Вони допоможуть вашому співрозмовнику зрозуміти вас, а вам - звучати впевненішим.
I love the English language.
I enjoy studying English.
2. Вчіть готові вирази. Типові розмовні "заготовки" фрази для відповідей та запитань, висловлення або обґрунтування думки, ініціювання розмови та інші.
Thank you for … (doing something)
From my point of view…
What about you?
Don’t you think… ? … , don’t you agree?
I firmly believe that...
3. Варіюйте типові вирази. Поступово додавайте до фраз, які використовуєте, нові слова. Наприклад:
I drink coffee. I drink coffee every day. I drink coffee with my husband every day. I drink coffee with my boyfriend/girlfriend on the balcony every day.
4. Говоріть у комфортному темпі. Не намагайтеся говорити швидко, на початковому мовному рівні це майже неможливо, тому не зважайте на темп.
У бажанні швидко заговорити англійською варто мати реалістичні очікування і розуміти, що навчання мови - це процес, який потребує часу. Скоротити його можна через способи, які ми подали в цій статті. Частота їх використання повністю залежить від мотивації. А ще вона (мотивація) дозволяє продовжувати говорити, навіть коли ми стикаємося з труднощами.
91
1
5 фільмів до Різдва: створюємо святковий настрій, тренуємо англійську!
Контент-менеджер LSE
Дарина Коновалова
10 грудня 2024
182
0
Батьківський вибір: як навчати дитину англійської - у групі чи індивідуально
Викладач LSE
Наталя Савченко
19 листопада 2024
326
1
C2 або Proficiency: як досягти вільного володіння англійською мовою
Викладач LSE
Юлія Кулина
30 жовтня 2024
720
2
Як використовувати соціальні мережі для практики англійської мови
Викладач LSE
Ірина Возна
30 вересня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.