Ваша школа: LSE Online, Україна

Міжнародний іспит IELTS в Україні в 2023. ТОП 7 поширених запитань

20 квітня 2023

2904

Скотт Харланд

Викладач LSE

Скотт Харланд

Іспит з англійської мови IELTS у новій реальності. Що відбувається на ринку? Чи можливо скласти іспит під час війни? Де це зробити? Як підготуватись?

На ці та інші запитання відповідає експерт Скотт Харланд.

Отож, почнемо.

Чи можна зараз скласти IELTS в Україні?

Так, IELTS можна скласти онлайн. Для цього потрібен ноутбук або комп’ютер з інстальованим програмним забезпеченням Inspera Exam Portal (його нескладно інсталювати) та стабільне підключення до інтернету. Зареєструватись можна через офіційний сайт ielts.org

Якщо наразі ви не в Україні й хочете дізнатися, чи є можливість скласти іспит там, де ви знаходитесь – перевірити можна тут https://ieltsregistration.britishcouncil.org/orsnbc

Чи є різниця між паперовою та комп'ютерною версіями екзамену?

Ні, вони однакові!

Формат і часові обмеження онлайн іспиту – точно такі, як у центрі тестування. Під час онлайн-тестування використовується поєднання людських ресурсів та штучного інтелекту. Тест на говоріння проводиться у форматі відеодзвінка.

IELTS Online визнається багатьма установами та навчальними закладами світу. Однак перед реєстрацією на іспит варто упевнитися, чи приймає організація, до якої ви подаєте заявку, такий тип тесту.

Чим відрізняються іспити IELTS General та IELTS Academic?

General IELTS. Ця версія тесту підходить для всіх видів працевлаштування та еміграції. Вам слід обирати General IELTS, якщо ви, прикладом, вирішили переїхати до Канади, США, Ірландії, Великобританії, Нової Зеландії, Австралії, іншої англомовної країни.

Іспит IELTS General Training оцінює рівень володіння англійською в повсякденному контексті (дозвілля, робота, навчання, соціальне життя).

IELTS Academic складають студенти та професійні працівники, чиї навчання/робота безпосередньо пов’язані з англійською мовою. Результати іспиту показують, чи достатньо високий у кандидатів рівень англійської для того, щоб писати есе та розуміти тексти у фахових журналах, підручниках, періодичних виданнях, наукові статті, ін.

IELTS Academic оцінює рівень англійської мови з огляду на можливість навчатися та здобувати освіту в англомовному навчальному закладі. Він перевіряє здатність витримувати навчальні навантаження, читати та засвоювати матеріали англійською, писати есе тощо.

Частини Listening і Speaking однакові в обидвох іспитах. Щодо частин Writing та Reading, є відмінності. Завдання IELTS General відображають переважно робочі та соціальні ситуації, завдання IELTS Academic націлені на більш академічний контент.

Як ефективно підготуватися до IELTS?

При підготовці до IELTS важливо:

  • розуміти формат тесту;
  • знати, що і як оцінюється, які аспекти мови треба тренувати найбільше;
  • практикувати всі види завдань аудіювання, читання, письма та говоріння;
  • мати зворотній зв'язок щодо свого письма та говоріння, відпрацьовувати помилки;
  • перевіряти свій прогрес.

Найефективнішим варіантом навчання буде підготовчий курс з експертами IELTS.

Як покращити свою граматику перед іспитом?

  1. З’ясуйте свої типові помилки. Бажано отримати фідбек від вчителя англійської, який перевірить ваші роботи та визначить слабкі місця. Наприклад, ви можете володіти високим рівнем граматики, але все ж потребувати допомоги з артиклями, прийменниками чи пасивом.
  2. Потрібно вивчити правила для кожної зі своїх поширених помилок.
  3. Коли будете впевнені, що добре знаєте правила, якомога більше практикуйтесь.

Як проходить онлайн-курс підготовки до IELTS в LSE?

Курс триває 8 тижнів, впродовж цього часу ми працюємо над усіма частинами іспиту IELTS.

Ми готуємо як до Academic, так і до General IELTS. Викладач цікавиться у студентів, який саме іспит вони планують складати. Від цього залежить структура уроків, характер домашніх завдань та вибір тем. Однак навички, які ми розвиваємо на курсі, та стратегії, які пропрацьовуємо, можна успішно застосовувати як на Academic, так і на General IELTS. Якщо це Academic, приділяємо багато часу письмовій частині, розглядаючи 7 різних варіантів написання цієї частини тесту.

Останній, 8-й тиждень підготовки - це Mock тест, тобто студенти тренуються і складають тест, максимально схожий на IELTS. Частини Listening та одна частина Writing виконуються студентами як домашнє завдання. На останньому уроці проводиться Speaking тест.

Домашні завдання на курсі є, і їх обов'язково потрібно виконувати, щоб закріпити набуті навички та знання. 

На курсі використовуються матеріали з 5 різних джерел (ресурси з підготовки до іспиту). Перед кожним заняттям викладач надсилає pdf файли у телеграм групі. Отже, підручники купувати не треба!

*Рекомендований рівень приєднання до групи - В2 та вище.

Як оцінюється IELTS?

Шкала оцінки градує від 1 (не володіє мовою) до 9 (кваліфіковано володіє мовою). Кандидати отримують оцінку від 1 до 9 за кожен із чотирьох модулів: аудіювання, читання, письмо, говоріння. Потім чотири отримані оцінки підсумовують об'єднаний бал як одну загальну оцінку за весь іспит.

9 - Expert user

Повне володіння мовою: адекватне, точне, швидке та повне розуміння. Відповідає рівню С2 за шкалою CEFR (The Common European Framework of Reference for Languages).

8 - Very good user

Цілком володіє мовою, лише випадкові несистематичні неточності та невідповідності. У незвичайних ситуаціях може виникнути нерозуміння. Добре підтримує комплексну детальну аргументацію. Рівень С1-С2 за шкалою CEFR.

7 - Good user

Володіє мовою, незважаючи на випадкові неточності, невідповідності та непорозуміння у деяких ситуаціях. Здебільшого добре володіє складною мовою та розуміє детальні пояснення. Рівень С1 за шкалою CEFR.

6 - Competent user

В основному ефективне володіння мовою, незважаючи на неточності, невідповідності та непорозуміння. Може використовувати та розуміти досить складну мову, зокрема, у знайомих ситуаціях. Рівень B2 за шкалою CEFR.

5 - Modest user

Частково володіє мовою, загальне розуміння сенсу здебільшого ситуацій, попри безліч помилок. Може підтримувати спілкування "на своєму полі". Рівень B1 за шкалою CEFR.

4 - Limited user

Володіння обмежується знайомими ситуаціями. Часті проблеми у розумінні та виразі. Не здатний використовувати складну мову. Рівень B1 за шкалою CEFR.

3 - Extremely limited user

Висловлює і розуміє лише загальний зміст у дуже знайомих ситуаціях. Часті провали у спілкуванні. Рівень A2 за шкалою CEFR.

2 - Intermittent user

Неможливе реальне спілкування, крім самого основного з використанням окремих слів або коротких формулювань у знайомих ситуаціях і першої необхідності. Серйозні труднощі у розумінні усної та письмової мови. Рівень A1 за шкалою CEFR.

1 - None user

Не має здатності до використання мови, крім окремих слів.

Рекомендований курс на тему

IELTS Classic 08.01
online
залишилося  10 
Пн 19:20-20:50 Ср 19:20-20:50
6600 грн за курс

початок

08.01.24

триває

2 міс.
IELTS Classic
online
залишилося  1 
Пн 19:20-20:50 Ср 19:20-20:50
6600 грн за курс

початок

09.10.23

триває

2 міс.