Викладач LSE
Наталя Савченко
Переконатися, що згідно із Загальноєвропейською шкалою володіння мовами (CEFR) вона відповідає як мінімум рівню B2 (Upper-Intermediate).
"Навіщо мені Upper, я і з Intermediate вже гарно знаю англійську!"
Доволі поширене твердження серед тих, хто вивчає англійську, у відповідь на яке ми запитуємо "наскільки гарно?" Достатньо, щоб вийти за межі базового набору лексики та самостійно розвʼязувати побутові питання? Або щоб навчатися у закордонному ВНЗ чи описати в деталях свій досвід роботи впродовж співбесіди англійською мовою?
Якщо ви прагнете не просто розмовляти англійською, а впевнено використовувати її як ефективний інструмент комунікації в будь-яких сферах життя, якщо ви бажаєте не тільки вміти замовити сервіс, а й компетентно вирішити питання щодо його якості, якщо ви плануєте реалізовувати свої амбітні цілі за допомогою англійської мови, "Upper" - це те, що вам необхідно!
Порівняйте 👇
Отже, саме рівень "вище середнього" відкриває двері до різноманітних можливостей як в особистому, так і професійному житті.
Погляньмо уважніше на рівень та можливості, якими він наділяє! 👇
B2 = час відкривати двері в світ
За великим рахунком це ⬆️ могла б бути проста формула цінності Upper-Intermediate. Ми вже писали вище, що саме цей рівень надає можливость якісно взаємодіяти з англомовним світом, і повторимо ще раз: його опанування - ключ до інтеграції в мовне середовище та гарантія впевненості у своїй мовній компетенції.
З B2 вже можна бути на одній хвилі з носіями у повсякденному житті, а також ⬇️
Отже, B2 дозволяє повноцінно виконувати більшість задач в роботі, навчанні, комунікації різного напрямку.
Вкотре стає зрозумілим, що це важливий крок до успішної реалізації своїх талантів в міжнародному середовищі.
Опанувати рівень B2 означає мати за плечима великий пласт знань та вмінь - це щонайменше 2500 слів в активному лексичному запасі (та 4000 слів в пасивному словнику), 20 граматичних норм, прокачані навички читання та письма. Ми створили загальний опис мовних навичок цього рівня ⬇️
- здатність розуміти більшість різножанрових текстів, включно з новинами, статтями на загальні теми, fiction-творами в оригіналі
- вміння визначати основну думку тексту, знаходити конкретну інформацію, розпізнавати деталі та робити власні висновки
- здатність розуміти відгуки, блоги та соціальні медіа з поширеною лексикою.
- вміння складати письмові тексти різних жанрів, зокрема листи, електронні повідомлення, доповіді, оголошення та статті на НЕнаукову тематику
- здатність висловлювати свої думки чітко і логічно, використовуючи різноманітні мовні засоби та граматичні конструкції
- структурування текстів, включаючи вступ, основну частину та висновки, а також використання базових літературних прийомів та художніх засобів.
- здатність слухати англійську тривалий час, розуміти усне мовлення різної швидкості та у виконанні різних акцентів, мовлення носіїв та професійних спікерів зокрема
- вміння виділяти ключову інформацію, відзрізняти факти від думок та знаходити відповіді на запитання під час прослуховування.
- здатність спілкуватися на різні теми, висловлювати свої думки та погляди, обговорювати складні питання та вести активні діалоги. Докладніше нижче 😉 ⬇️
- знання та використання мінімум 20 різноманітних граматичних структур
- коректне використання часів Future Continuous, Future Perfect, Future Perfect Continuous, Past Perfect, Past Perfect Continuous. Розуміння різниці між ними, ідентифікація їх у письмовій та усній мові
- знання та доцільне використання пасивних конструкцій, герундію, прямої та непрямої мови, умовних речень всіх видів тощо.
- опанування розширеного словникового запасу, включаючи загальні та деякі спеціальні терміни з різних галузей знань та інтересів
- знання та влучне використання поширених ідіом та сталих виразів, модальних та фразових дієслів.
Як адепти комунікативного підходу у вивченні англійської, ми вважаємо за потрібне окремо зупинитися на speaking і на тому, як ця навичка прогресує з Upper-Intermediate.
Отже, опанувавши цей рівень, ви набуваєте такі вміння ⬇️
Звучить круто, справді?
Щоб це все давалося легко, потрібно докласти великих зусиль протягом певного періоду 👇
Час, необхідний для досягнення рівня B2, варіюється залежно від поточного рівня знань, індивідуальних можливостей та інтенсивності навчання. Однак, в середньому, систематичне навчання для досягнення цього рівня може зайняти від 5 місяців до 2 років.
Ми з вами знаємо, що англійська мова - це мʼяз, тому її потрібно постійно прокачувати.
Загальними рекомендаціями стануть наступні:
Даємо підказки щодо ресурсів, які допоможуть практикувати англійську щодня👇
1. Reading
книги:
періодика:
2. Listening
подкасти:
серіали:
3. Speaking
платформи:
розмовні онлайн-курси LSE
4. Writing
платформи з уклоном на письмові тексти:
курси LSE:
Upper-Intermediate - це велике досягнення, яке відкриває безліч можливостей. Пам'ятайте, що це обовʼязковий крок на вашому шляху до мовної незалежності. З цим рівнем ви будете здатні вільно спілкуватися в англомовному середовищі, вивчати та досліджувати, розвивати кар'єру, вдосконалювати та втілювати свої професійні та особисті якості.
Вірте у себе, мотивуйтеся та досягайте великих висот в англійській!
Рекомендований курс на тему
84
0
Прийменники в англійській мові: правила використання
Викладач LSE
Валерія Глотова
10 вересня 2024
86
1
Як вчити англійську за фільмами та серіалами
Викладач LSE
Юлія Кулина
05 вересня 2024
267
0
Як скласти речення англійською мовою?
Викладач LSE
Євгенія Добролежа
14 серпня 2024
207
0
Question words: питальні слова, без яких не обійтися
Викладач LSE
Наталя Савченко
05 серпня 2024
Ми використовуємо cookie-файли для надання вам найбільш актуальної інформації.
Переглядаючи цей сайт, ви погоджуєтесь на використання cookie-файлів.